کلام نور
مطالب قرآنی

قرآن این کلام الهی  ، بعنوان شناسنامه وجودی مسلمین  و بهترین راهنمای انسان در سیر تکامل زندگی و رسیدن به یک زندگی آرمانی و الهی نه تنها در میان مسلمین بعنوان مخاطبین خاصّ آن بلکه در میان پیروان دیگر ادیان نیز مورد توجّه  ویژه ای قرار گرفته است . امّا آنچه که عظمت این کتاب مقدّس را بیشتر نشان میدهد نگاه خاصّی است که دانشمندان و اهل علم وفرهنگ  ،از ادیان وملل  گوناگون به قرآن داشته اند که همگی بر عظمت و نو بودن قرآن تأکید دارند .


 

خودم که از تفکّر واندیشه اینها نسبت به قرآن مجید لذّت بردم و لذا قسمتی از نظرات وآراء دانشمندان غربی را براتون میزارم تا شما نیز از نگاه آنها نسبت به قرآن لذّت برده و به  پیروی کردن خود از این کتاب الهی و انسان ساز لذّت ببرید......

دکتر یوهان ولفگانگ فون گوته  ::

ریاضى دان، شاعر و نویسنده

قرآن اثرى است که به واسطه سنگینى عبارات آن خواننده در ابتداى امر رمیده مى‏شود، و سپس مفتون جاذبه آن و بالاخره بى اختیار مجذوب زیبائیهاى بى پایان آن مى‏گردد..

چطور ما به آن ( قرآن مجید) باز می‏گردیم و رجوع می‏کنیم هر چند که در ابتدا تکرار به نظر مى‏رسد اما به زودى انسان را جلب مینماید متعجب مى‏سازد انشاء آن هم آهنگ با محتویات و هدف بزرگش محکم، قوى و بسیار عالى است پس این کتاب در تمام ازمنه بشریت بزرگترین نفوذ را خواهد داشت..

سالیان دراز کشیشان از خدا بى خبر، ما را از پى بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگهداشتند، اما هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش به پیش گذارده و پرده ‏هاى جهل و تعصب نابجا را دیده‏ایم، عظمت احکام مقدس اسلام که قرآن، مجموعه آنست بهت و حیرت عجیبى در ما ایجاد نموده است و عنقریب است که این کتاب توصیف‏ناپذیر عالم را به خود جلب نموده و تأثیر عمیقى در علم و دانش جهان نموده و محور افکار مردم جهان می‏گردد.

ژوزف هور دویچ ::

دانشمند و خاورشناس

قرآن، عامل بسیار شگرفى در بالا بردن فکر مسلمانان بود.قرآن، آنان را به تحقیقات علمى و پدید آوردن اندیشه‏ها سوق داد.

قرآن، موجب و انگیزه پیشروى مسلمانان، در سرزمینهاى اروپا گردید.در آنجا هنگامى که تاریکى‏ها همه جا را فرا گرفته بود اینان مشعلهاى انسانیّت را بر افروختند و به آستان علم، خدماتى شایان کردند.

علوم گذشتگان را دگربار نیرو بخشیدند و به شرق و غرب، فلسفه، پزشکى، ستاره‏شناسى و معمارى آموختند و ما را در مسیر نهضت جدید علمى قرار دادند. از این رو ما هر بار که سقوط غرناطه (پایتخت مسلمانان اسپانیا) را به خاطر میآوریم، نمیتوانیم از ریختن اشک، خوددارى کنیم...

دکتر فرانتس روزنتال  ::

استاد دانشگاه اوهایو

در قرآن یک سلسله معلومات تاریخى یافت مى‏شود که با آنچه که یهودیان ادعاى وجود آن را در تورات دارند مخالف است.

خود پیامبر می‏گوید: یهود و نصارى کتاب آسمانى خود تورات را تحریف کرده، دستخوش خویش قرار دادند. و مسلمانان هم به گفته قرآن گرویده‏ اند.

آلبرت انیشتاین ::

قرآن کتاب جبر یا هندسه یا حساب نیست، بلکه مجموعه‏اى از قوانین است که بشر را به راه راست، راهى که بزرگترین فلاسفه دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند هدایت میکند .

[ جمعه 17 بهمن 1393 ] [ 20:51 ] [ سیدصادق موسوی زاهد ] [ نظرات (11) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 2970